Dworzec Główny w Krakowie. Służby przeprowadziły akcję RAILPOL

Autor CowKrakowie.pl
Dworzec Główny w Krakowie. Służby przeprowadziły akcję RAILPOL

Na krakowskim dworcu przeprowadzona została akcja służb „Aktywna Tarcza” RAILPOL. Wynikiem przeprowadzonych działań było zatrzymanie dwóch obcokrajowców.

reklama

Akcja polegała na kontroli pasażerów przemieszczających się pociągami, ukierunkowane było w szczególności na przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

reklama

W wyniku działań zatrzymano 2 obywateli Indii, którzy przyjechali do Polski rzekomo celem podjęcia pracy. Ustalono, że cudzoziemcy wjechali na terytorium państw Schengen przez Francję i Niemcy na tamtejszych, nieważnych wizach.

Mężczyźni twierdzili, że nie wiedzieli, iż są w Polsce nielegalnie. Do dnia kontroli nie podjęli żadnych kroków w celu legalizacji pobytu na terytorium RP, ani nie uzyskali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce.

W związku z powyższym pobyt Hindusów na terytorium RP uznano za nielegalny. Komendant PSG w Krakowie wydał wobec cudzoziemców decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu w terminie 30 dni, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i Strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

W działania zaangażowani byli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Policji i Straży Granicznej.

Zobacz także:

Wiadukt na ul. Grzegórzeckiej już zniszczony [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności