Bezpłatne zabiegi weterynaryjne dla kotów

Autor CowKrakowie.pl
Bezpłatne zabiegi weterynaryjne dla kotów

W Krakowie ponownie rusza akcja z bezpłatnymi zabiegami weterynaryjnymi dla kotów. Właściciele psów będą mogli również bezpłatnie oznakować swoich czworonogów.

reklama

Nasze miasto po raz kolejny będzie finansował zabiegi sterylizacji, kastracji oraz znakowania kotów, zarówno tych domowych jak i wolno żyjących. Dostęp do tych zabiegów jest możliwy przez cały rok, do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel.

reklama

Gabinety

  • Gabinet weterynaryjny AMBUVET, ul. Wybickiego 3a, tel. 507 155 142
  • Przychodnia weterynaryjna MELWET, ul. Zakręt 3, tel. 884 865 978
  • Przychodnia weterynaryjna IRIS, ul. Senatorska 25, tel. 12 427 20 18

Warunkiem skorzystania z tych zabiegów jest okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie opiekuna zwierzęcia na terenie Krakowa.

Może to być zarówno informacja o zameldowaniu, umowa najmu mieszkania, PIT lub Krakowska Karta Miejska. Opiekun powinien także posiadać książeczkę zdrowia zwierzęcia. Jeśli jej nie mamy, to należy założyć ją u weterynarza. Książeczka stanowi potwierdzenie, że zwierzę posiada właściciela, dlatego powinna być uzupełniona o dane kota lub psa.

Aby uzyskać upoważnienie na bezpłatne zabiegi należy zgłosić się z tymi dokumentami oraz dowodem osobistym do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2 (tel. 12 616 55 55).

Po spełnieniu kryteriów otrzymujemy upoważnienie do wykonania zabiegu we wskazanej klinice weterynaryjnej. Posiadając ten dokument należy zadzwonić do tej lecznicy, poinformować o posiadaniu takiego upoważnienia z Urzędu Miasta Krakowa i umówić się na konkretny termin celem wykonania zabiegu.

Urząd Miasta Krakowa przypomina, że umowy nie obejmują kastracji/sterylizacji psów.

Tak jak w ubiegłym roku, Kraków będzie finansował także usługi w zakresie odrobaczania, zwalczania pasożytów zewnętrznych, kastracji, sterylizacji, znakowania, wybranych szczepień oraz leczenia wolno żyjących kotów z terenu Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz także:

IKEA wycofuje produkt. Stwarza zagrożenie dla użytkowników!

Pasażerowie lotniska będą zadowoleni! Ułatwienie podczas kontroli bezpieczeństwa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności