Zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Usłyszeli zarzuty

Autor CowKrakowie.pl
Zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze z wielickiej policji zatrzymali dwie osoby, które przywłaszczyły plecak z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Również dokonywali cudzą kartą płatności w sklepach. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

reklama

Pod koniec ubiegłego tygodnia do komisariatu policji w Wieliczce zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła funkcjonariuszy, że na pętli autobusowej w Brzegach, ktoś przywłaszczył jej plecak, w którym znajdowały się m.in. dokumenty, pieniądze w kwocie 2500 zł, a także karta płatnicza. Wieliccy kryminalni ustalili, że kartą posłużono się w kilku sklepach na terenie Wieliczki.

reklama

Sprawców zatrzymano w miejscu zamieszkania

"Zatrzymani sprawcy"
Fot. Policja

Policjanci ustalili osoby, które posłużyły się kartą i 11 grudnia zatrzymali je w miejscu zamieszkania. To 31- letnia kobieta oraz jej 42-letni partner. Osoby te były znane kryminalnym w związku z dokonanymi wcześniej przez nich innymi przestępstwami. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone przedmioty oraz gotówkę w kwocie 2400. 12 grudnia, oboje usłyszeli łącznie po 9 zarzutów.

Wspólnie dokonali przestępstwa przywłaszczenia, a następnie czterokrotnie kradzieży z włamaniem a także czterokrotnie usiłowania kradzieży z włamaniem. Za dokonane przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Mężczyzna groził pracownikom stacji benzynowych i dokonywał kradzieży

Atak na przystanku MPK w Krakowie. Agresorzy zaatakowali mężczyznę

"Zatrzymani sprawcy"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności