W Zakopanem obowiązuje zakaz używania fajerwerków. Czy Kraków powinien tak samo zrobić?

Autor CowKrakowie.pl
W Zakopanem obowiązuje zakaz używania fajerwerków. Czy Kraków powinien tak samo zrobić?

W Zakopanem obowiązuje całkowity zakaz odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych. Taka uchwała została podjęta przez tamtejszą Radę Miasta. Czy Kraków także powinien pójść w ich ślady?

reklama

Jak już informowaliśmy na łamach CowKrakowie.pl, Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt zwraca się z apelem, aby ze względu na dobro zwierząt nie świętować nadejścia Nowego Roku głośnymi petardami i fajerwerkami. Ta sprawa została rozwiązana w Zakopanem. Tamtejsza Rada Miasta wprowadziła całkowity zakaz odpalania pirotechniki na terenie miasta.

reklama

Miasto Zakopane i Telewizja Polska S.A. nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich mieszkańców i turystów również zachęcamy, by w trosce o bezpieczeństwo i zwierzęta znajdujące się na terenie miasta oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego nie używali petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych – czytamy w komunikacie.

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt zwróciło uwagę, że 20 grudnia Rada Miasta Krakowa odrzuciła większością głosów (20 do 9) petycję w sprawie wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży petard i fajerwerków na miejskich targowiskach.

Zobacz także:

Takie gwiazdy wystąpiły w 2023 roku w Krakowie

Uruchomiony zostanie wakacyjny kierunek. Nowa linia lotnicza zacznie latać z Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności