Zaatakowali mężczyznę i funkcjonariuszy policji

Autor CowKrakowie.pl
Zaatakowali mężczyznę i funkcjonariuszy policji

Grupa mężczyzn zaatakowała 41-latka, a później interweniujących policjantów. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

reklama

18 grudnia policjanci z Słomnik otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym na chodniku w okolicy rynku w Słomnikach. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. We wskazanym rejonie policjanci zastali przytomnego 41-latka, który miał zaczerwienie w okolicy oczu, a także zranioną twarz. Funkcjonariusze ustalili, że został on pobity przez kilku młodych mężczyzn, którzy użyli wobec niego także gazu pieprzowego. Na miejsce wezwano załogę ratownictwa medycznego, która zajęła się pokrzywdzonym.

reklama

Wyzwali policjantów

Policjanci natomiast rozpoczęli penetrację terenu za sprawcami pobicia. Po krótkiej chwili zauważyli  grupę mężczyzn, odpowiadających rysopisom sprawców. Okazało się, że są to 18-latkowie, 19 i 26-latek, z gminy Słomniki. Mężczyźni od samego początku zachowywali się wobec interweniujących policjantów agresywnie i wulgarnie. Wyzywali policjantów, a w konsekwencji  naruszyli ich nietykalność cielesną poprzez popychanie i uderzanie. Dwóch z mężczyzn, najbardziej agresywnych, zostało przez funkcjonariuszy zatrzymanych, co wzbudziło jeszcze większą agresję u pozostałych.

Wezwano wsparcie

Z uwagi na liczebność grupy policjanci wezwali wsparcie i kolejni  agresorzy zostali zatrzymani. Wszyscy byli pod działaniem alkoholu, mieli od ponad promila do dwóch w organizmie. Trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia 41-latka oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji.

Decyzja prokuratora

Dziwić może decyzja prokuratury, która za takie zachowanie dość łagodnie podeszła do sprawców napadu. 20 grudnia br. prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.  

Zobacz także

Radiowóz policyjny zamienił się karetkę. Akcja ratunkowa w Krakowie

Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą. Członkowie usłyszeli prawie 80 zarzutów

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności