W trakcie policyjnych czynności mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo

Autor CowKrakowie.pl
W trakcie policyjnych czynności mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo

W Krakowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania ukrywał nielegalne substancje. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Do zatrzymania doszło kilka dni temu w rejonie Bieżanowa. Według zgromadzonych informacji w tym rejonie przebywać miała osoba posiadająca nielegalne substancje. Po krótkiej obserwacji rejonu kryminalni zauważyli mężczyznę na skuterze będącego w ich zainteresowaniu. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali 44-latka, który w trakcie policyjnych czynności zaczął zachowywać się nerwowo.

reklama

Przeszukano mieszkanie

Kryminalni po poinformowaniu o powodzie policyjnej interwencji wraz z mężczyzną udali się do jego mieszkania znajdującego się nieopodal. Jak się okazało, policyjne ustalenia okazały się trafne, gdyż w trakcie przeszukania lokalu kryminalni ujawnili woreczki foliowe z zawartością kryształów oraz białego proszku. W sumie zabezpieczono ponad 98 gramów mefedronu, przeszło 12 gramów kokainy oraz niewielką ilość marihuany. Dodatkowo w trakcie przeszukania policjanci ujawnili niebezpieczne przedmioty, butle z gazem, wagę elektroniczną, gotówkę w kwocie 14 tysięcy złotych oraz telefony komórkowe.

Dozór i poręczenie majątkowe

W związku z zaistniałą sytuacją 44-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokuratura zastosowała wobec 44-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

"Zatrzymane przedmioty policja"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności