W Galerii Bronowice odbędą się wyjątkowe warsztaty dla dzieci

materiały prasowe
W Galerii Bronowice odbędą się wyjątkowe warsztaty dla dzieci

W najbliższą sobotę najmłodsi mieszkańcy Krakowa będą mogli w Galerii Bronowice wziąć udział w wyjątkowych warsztatach tworzenia szopki. Małych artystów inspirować będzie niemal dwumetrowa świąteczna konstrukcja autorstwa Anny i Rozalii Malik.

reklama

Galeria Bronowice ponownie włączyła się w projekt „Wokół Szopki”, realizowany przez Miasto Kraków, Muzeum Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Równolegle centrum handlowe stało się jednym z punktów na mapie Szlaku Krakowskich Szopek, który w tym roku składa się z 38 wyjątkowych konstrukcji. Dzieło dostępne w Galerii Bronowice, zostało stworzone przez Annę i Rozalię Malik. W scenerii prawie dwumetrowej szopki umieszczone zostały figurki ze spektaklu jasełkowego, w tym święta rodzina, król Herod, diabeł czy śmierć. Motywem architektonicznym dominującym w projekcie jest gotyk płomienisty, zauważalny szczególnie we wzorach i witrażach.

reklama

Pracę artystek będzie można podziwiać w Galerii Bronowice do 4 lutego. Stanowi ona nie tylko klimatyczną dekorację, ale ma być również źródłem inspiracji dla dzieci. 16 grudnia, w ramach projektu „Wokół Szopki”, zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Mali uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się więcej na temat lokalnych tradycji świątecznych oraz stworzą własne, niepowtarzalne szopki, które zabiorą do domów.

Warsztaty „Wokół Szopki” dla dzieci odbędą się 16 grudnia, w godz. 12:00-14:00, w Galerii Bronowice na poziomie 0.

Zajęcia są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.

CowKrakowie.pl poleca:

Do Krakowa przyjechała kolejna choinka. Rozświetlenie 14-metrowego drzewka w sobotę [ZDJĘCIA]

Odliczamy dni do wyjątkowego wydarzenia w Krakowie

Odbierz za darmo choinkę

"Warsztaty wokół szopki"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności