Ten mężczyzna okradł swojego pracodawcę. Jego partnerka także usłyszała zarzuty. Posiadała narkotyki

Autor CowKrakowie.pl
Ten mężczyzna okradł swojego pracodawcę. Jego partnerka także usłyszała zarzuty. Posiadała narkotyki

W ręce stróżów prawa wpadł pracownik jednej z hurtowni, który postanowił okraść swojego pracodawcę. Dodatkowo w przeszukanym mieszkaniu była niewielka ilość mefedronu, należąca do złodzieja. Jego partnerka również miała przy sobie porcję narkotyków w postaci metamfetaminy. 

reklama

Policjanci z Zielonek zostali powiadomieni o kradzieżach dokonywanych w jednej z podkrakowskich hurtowni oferującej m.in. sprzedaż asortymentów samochodowych i wyposażenia warsztatowego. Policjanci ustalili, że skradzionych zostało około 59 sztuk akcesoriów. Towar znikał z magazynu firmy od sierpnia br. Starty oszacowano na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

reklama

Zatrzymano złodzieja

Policjanci ustalili, że złodziejem jest 34-letni pracownik okradanej hurtowni. W takcie prowadzonych czynności procesowych śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że mężczyzna dopuścił tych wszystkich kradzieży.

Początkiem grudnia br. policjanci zatrzymali złodzieja. Kolejno sprawdzili jego pojazd, ujawniając w przestrzeni bagażowej część skradzionego łupu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przeszukali mieszkanie  34-latka, znajdując kolejne partie skradzionego z hurtowni towaru.  Wszystkie te przedmioty zabezpieczyli. W mieszkaniu była też niewielka ilość mefedronu, należąca do złodzieja. Jego partnerka również miała przy sobie porcję narkotyków w postaci metamfetaminy. Oboje zostali zatrzymani.

34-latek usłyszał w komisariacie 17 zarzutów kradzieży łącznie 59 sztuk akcesoriów samochodowych, chemicznych i wyposażenia warsztatowego, na łączną kwotę przeszło 25 tysięcy złotych oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jego partnerka również usłyszała zarzut posiadania narkotyków, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Odzyskane przedmioty policjanci oddali przedstawicielom pokrzywdzonej firmy.

"odzyskane przedmioty"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności