Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego

Autor CowKrakowie.pl
Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego

Policjanci wyeliminowali z dróg kolejnych kierowców, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu i narkotyków. 27 grudnia przeprowadzona została kolejna akcja „Alkohol i narkotyki w Małopolsce”.

reklama

Akcja trwała trzy godziny, od 6 do 9 rano. W tym czasie na zawartość alkoholu przebadanych zostało blisko 13,5 tys. kierujących ujawniając 29 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 2 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków.

reklama

Pamiętajmy, że kierowanie w takim stanie jest bardzo niebezpieczne i niejednokrotnie kończy się zatrzymaniem prawa jazdy oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Mając od od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 30 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,

Powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz także:

Chciał dokonać morderstwa. Wpadł na lotnisku

Uruchomiony zostanie wakacyjny kierunek. Nowa linia lotnicza zacznie latać z Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności