Przed nami kolejne wybory w Krakowie

Autor CowKrakowie.pl
Przed nami kolejne wybory w Krakowie

Zbliżają się kolejne wybory w Krakowie. W 18 dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. 

reklama

Lokale wyborcze będą otwarte 10 grudnia w godz. 7.00–21.00. W odrębnych obwodach głosowania głosowanie odbędzie się w godzinach 15.00–21.00. Każdy wyborca będzie mógł oddać głos na jednego kandydata w swoim okręgu, w którym głosuje. W prawie każdej z osiemnastu dzielnic rady składają się z 21 osób. Wyjątkiem są dzielnice IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki i XVII – Wzgórza Krzesławickie, gdzie w skład rady wchodzi 15 osób.

reklama

Idąc do głosowania należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość wyborcy. Dokumentem takim może być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, książeczka wojskowa lub inny dokument z fotografią zawierający imię, nazwisko, pesel wyborcy na podstawie którego ustalenie tożsamości nie będzie budzić wątpliwości.

We właściwym lokalu wyborczym otrzymamy jedną kartę do głosowania. Wyborca stawia znak „X” w kratce z lewej strony, obok nazwiska kandydata, na którego głosuje. Można głosować tylko na jednego kandydata.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności