Prowadzone jest śledztwo. W najbliższych dniach niektóre osoby dostaną sms

Autor CowKrakowie.pl
Prowadzone jest śledztwo. W najbliższych dniach niektóre osoby dostaną sms

Małopolska Policja poinformowała, że prokuratura w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące platform inwestycyjnych. W związku z tym Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wyśle wiadomość sms do niektórych osób.

reklama

Przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu w internecie ogłoszeń dotyczących możliwości dokonania inwestycji celem uzyskania szybkich i dużych zysków. Osobie zainteresowanej, która dokonała wpłaty pierwszych środków pieniężnych, zakładano konta na stronach fałszywych giełd, gdzie pokrzywdzeni widzieli rosnące zyski. Pokrzywdzeni byli proszeni o instalowanie na swoich komputerach czy smartfonach oprogramowania (AnyDesk), umożliwiającego zdalny dostęp do ich urządzeń i wykonywanie zdalnie nieautoryzowanych operacji, wiążących się z obciążeniem finansowym (np. zawieranie zdalnie umów kredytowych, pożyczek, dokonywanie przelewów pieniędzy). Wszelkie próby wypłaty przez pokrzywdzonych zgromadzonych środków kończyły się niepowodzeniem. Zaznaczyć należy, że informacje o zyskach były fikcyjne – zostały wygenerowane celem pozyskania zaufania pokrzywdzonego i nakłonienia go do dalszych inwestycji.

reklama

Śledztwo prowadzone jest wobec tych platform:

RoyalZysk

Topeu

Primeu

Kraj Maklerów

Masl

Be22

W celu ustalenia wszystkich osób pokrzywdzonych jest prowadzona kampania informacyjna polegająca na rozesłaniu wiadomości SMS  pochodzącej z numeru „+48 798030846” do osób zidentyfikowanych jako te, które zainwestowały środki pieniężne w fałszywą działalność inwestycyjną.
Osoby, które otrzymały przedmiotowe wiadomości, proszone są o jak najszybsze nawiązanie kontaktu z Zarządem w Łodzi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości za pośrednictwem następującego adresu poczty  elektronicznej: oszustwa.inwestycyjne@cbzc.policja.gov.pl.

Treść SMS:

„Zarząd w Łodzi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości prowadzi śledztwo dotyczące oszustw inwestycyjnych na platformach internetowych nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi.
Pana/Pani numer ujawniono na liście rozmów zrealizowanych przez grupę przestępczą.
W przypadku wpłaty środków finansowych na inwestycję prosimy o przekazanie szczegółów utraty środków, na adres e-mail: oszustwa.inwestycyjne@cbzc.policja.gov.pl”.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności