Na Rynku Głównym odbędzie się Wigilia Jana Kościuszko

Autor CowKrakowie.pl
Na Rynku Głównym odbędzie się Wigilia Jana Kościuszko

XXVII Wigilia Jana Kościuszko odbędzie się kolejny raz na krakowskim Rynku Głównym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

reklama

Wigilia Jana Kościuszko odbędzie niedzielę, 17 grudnia br. w godzinach 11.00-16.00 na Rynku Głównym w Krakowie.

reklama

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać także z bezpłatnej opieki medycznej. Specjalnie na tę okazję po raz kolejny przygotowany zostanie szpital polowy, który nie mógłby powstać bez pomocy strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Szpital będzie działał przez cały czas trwania Wigilii. Personal szpitala stanowią lekarze i wolontariusze Centrum Dobroczynności Lekarskiej im. prof. Teresy Adamek-Guzik. Co ważne, do skorzystania z pomocy medycznej niepotrzebne jest skierowanie.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas pełen rodzinnego ciepła, życzeń pomyślności i nadziei. Niestety, choć wielu z nas święta kojarzą się z radością, wśród nas są osoby, dla których wspólna Wigilia to jedynie odległe marzenie. Dla osób bezdomnych i potrzebujących to szczególnie trudny okres, wypełniony samotnością, smutkiem i biedą. Są jednak ludzie o wielkim sercu, którzy potrafią odmienić przykry los chociaż na jeden dzień. Takim filantropem jest Jan Kościuszko – krakowski restaurator, który na Rynku od ponad ćwierćwiecza organizuje Wigilię dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących.

Zobacz także:

Nowatorski zabieg w szpitalu im. św. Jana Pawła II w Krakowie

Krakowscy policjanci zatrzymali dostawcę jedzenia

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności