Na Plantach zatrzymano 33-latka. Grozi mu kilka lat odsiadki

Autor CowKrakowie.pl
Na Plantach zatrzymano 33-latka. Grozi mu kilka lat odsiadki

Na krakowskich Plantach został zatrzymany mężczyzna, który zaatakował pracownicę ochrony. Wcześniej dokonał kradzieży w jednej z drogerii w rejonie Dworca Głównego. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

reklama

W listopadzie policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednej z drogerii w centrum Krakowa. Mundurowi udali się do osoby zgłaszającej celem ustalenia okoliczności zdarzenia i zebrania informacji. Jak się okazało, mężczyzna ukradł kosmetyki o wartości ponad 600 zł, po czym popchnął pracownicę ochrony, która upadła, gdy próbowała go zatrzymać przed opuszczeniem lokalu.

reklama

Wpadł na Plantach

Po uzyskaniu tych informacji funkcjonariusze sprawdzili pobliski rejon w poszukiwaniu złodzieja kosmetyków oraz podali jego rysopis innym policyjnym załogom. W trakcie patrolowania okolicy, na Plantach  jeden z patroli wytypował osobę, której wizerunek przypominał złodzieja z drogerii. Po wylegitymowaniu 33-latka mundurowi ujawnili przy nim część skradzionego towaru. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Miał sporo na sumieniu

Dodatkowo policjanci ustalili, że 33-latek od końca października br. kilkukrotnie dopuścił się kradzieży w innych sklepach na terenie Krakowa. Właściciele tych lokali wycenili straty na łączną kwotę ponad 3300 złotych. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej.

Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że działał on w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa. Wobec 33-latka sąd został tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

Zobacz także:

Akcja na Dworcu Głównym w Krakowie. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności