MPK w Krakowie chce kupić nowe tramwaje

Autor CowKrakowie.pl
MPK w Krakowie chce kupić nowe tramwaje

Krakowski przewoźnik ogłosił trzy przetargi na nowe niskopodłogowe i klimatyzowane tramwaje. Jest duża szansa, że finalnie zakupionych zostanie do 90 takich wagonów. Wszystko zależy od możliwości finansowych MPK oraz uzyskanych środków ze źródeł zewnętrznych.

reklama

Do tych przetargów, które dziś, 19 grudnia zostały ogłoszone – MPK SA w Krakowie przygotowywało się już od ponad roku prowadząc wstępne konsultacje rynkowe z kilkunastoma producentami taboru.

reklama

Planowany zakup

Trzy przetargi na zakup nowych niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Obejmują one dostawę w sumie do 90 nowych wagonów, trzech rodzajów:

• do 30 tramwajów jednokierunkowych o długości 32-34 m

• do 30 tramwajów dwukierunkowych o długości 32-34 m

• do 30 tramwajów jednokierunkowych o długości 42-45 m

MPK SA w Krakowie zależy na realizacji tego zamówienia, bo po dostawie nowych wagonów z ruchu zostaną wycofane wszystkie tramwaje bez niskiej podłogi. Dzięki temu po zakończeniu dostaw, cała tramwajowa flota MPK będzie złożona wyłącznie z pojazdów niskopodłogowych, wyposażonych w klimatyzację i system informacji pasażerskiej.

Jak zaznacza przewoźnik, jak dużo nowych tramwajów ostatecznie uda się zamówić będzie zależało od możliwości finansowych MPK oraz uzyskanych środków ze źródeł zewnętrznych.

Zobacz także:

W parku Lotników Polskich pojawiła się kopuła sferyczna. To będzie nowa atrakcja [ZDJĘCIA]

Pomnik Bohdana Smolenia w Krakowie [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności