Młodzi mężczyźni z Krakowa padli ofiarą oszustów. UWAŻAJCIE!

Autor CowKrakowie.pl
Młodzi mężczyźni z Krakowa padli ofiarą oszustów. UWAŻAJCIE!

Mieszkańcy Krakowa padli ofiarą oszustów. Młodzi mężczyźni dali się nabrać i stracili sporą sumę pieniędzy. Kolejny raz policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami, które podają się za konsultantów bankowych. 

reklama

Ofiarami oszustów padają osoby w każdym wieku. Niestety przekonało się o tym dwóch mężczyzn z Krakowa, którzy dali się nabrać na fałszywego pracownika banku. Oboje stracili sporą sumę pieniędzy. Teraz sprawą zajmują się krakowscy policjanci.

reklama

Do zdarzenia doszło 6 grudnia br., 24-letni mężczyzna padł ofiarą sprawców, podszywających się pod pracowników banku. Cała sytuacja miała miejsce podczas rozmowy telefonicznej. Kobieta, która udawała pracownika banku, obcobrzmiącym akcentem poinformowała go, że z jego konta kilkukrotnie wykonano nieautoryzowane transakcje. Następnie przełączyła 24-latka do rzekomego operatora technicznego, który miał pomóc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji. Mężczyzna przez swojego rozmówcę został poinformowany, że aby zabezpieczyć swoje środki, musi je przelać na wskazany tymczasowy rachunek. 24-latek uwierzył w historię i zgodnie z instrukcją, dokonał przelewu. Dopiero po kilku godzinach zorientował się, że został oszukany na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Kolejne oszustwo

W podobny sposób stracił pieniądze 32-letni krakowianin. Osoba, podająca się za pracownika banku przekonała mężczyznę o potrzebie pilnego przelania środków finansowych w celu zabezpieczenia jego konta. 32-latek zrealizował przelew na rachunek oszusta, tracąc w ten sposób 47 tysięcy złotych.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Krakowscy policjanci zatrzymali dostawcę jedzenia

Zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Usłyszeli zarzuty

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności