Młoda kobieta oszukała seniorkę z Bieżanowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności

Młoda kobieta oszukała seniorkę z Bieżanowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu policjanci zatrzymali kobietę, która kilka dni wcześniej wykorzystując metodę ‘’na wypadek’’, wyłudziła od starszej kobiety 7 tysięcy dolarów amerykańskich.

reklama

28 listopada br. do 81-letniej mieszkanki Bieżanowa zadzwoniła kobieta, która podszywając się pod córkę seniorki, przekazała jej, że chwilę wcześniej miała wypadek samochodowy i aby uniknąć konsekwencji za jego spowodowanie potrzebne będą pieniądze. Po chwili do kobiety zadzwonił mężczyzna, który oznajmił, że będzie chciał pomóc jej córce, jednak będzie ona musiał przekazać pieniądze na kaucje.

reklama

W związku z tym 81-latka spakowała do reklamówki 7 tysięcy dolarów amerykańskich, które przekazała w umówionym miejscu młodej kobiecie. Po powrocie do mieszkania seniorka zdecydowała się opowiedzieć o całej sytuacji synowi. Mężczyzna po wysłuchaniu tej historii uświadomił matkę, że najprawdopodobniej padła ona ofiarą oszustów. Wówczas kobieta powiadomiła o tym zdarzeniu policjantów. 

Funkcjonariusze szybko ustalili osobę, która odebrała od 81-latki reklamówkę z pieniędzmi. 30 listopada mundurowi udali się do jednego z mieszkań w rejonie Prądnika Białego. Po przybyciu na miejsce drzwi do lokalu otworzyła 20-latka będąca w zainteresowaniu policjantów. Po poinformowaniu o powodzie policyjnej wizyty kobieta została zatrzymana, a następnie przewieziona do policyjnej jednostki.

Następnego dnia 20-latka usłyszała zarzut oszustwa. Sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia w

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności