Kraków. Policjanci zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy

Autor CowKrakowie.pl
Kraków. Policjanci zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy

Brakiem odpowiedzialności wykazał się krakowski kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków oraz bez uprawnień. Na szczęście policjanci wyeliminowali go z drogi. Mężczyźnie za to zachowanie grożą teraz poważne konsekwencje.

reklama

W ostatnią sobotę, 9 grudnia niemundurowani funkcjonariusze z krakowskiej policji zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy, prowadzącego pojazd m-ki Dacia. Mężczyzna jechał „wężykiem”, dlatego policjanci postanowili skontrolować prowadzącego pojazd. W trakcie kontroli podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny i wygląd, który mógł wskazywać na jazdę pod wpływem środków odurzających.

reklama

Przeprowadzili test

Policjanci przeprowadzili test na zawartość środków zabronionych w ślinie – z wynikiem pozytywnym dla marihuany, amfetaminy, kokainy oraz benzodiazepiny.  Następnie udali się z kierującym do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował samochodem bez wymaganych do tego uprawnień. W związku z tym policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Sprawa jest w toku

Sprawa jest obecnie w toku, po zgromadzeniu materiału dowodowego zostanie przekazana do sądu. 23-latek odpowie zarówno za kierowaniem samochodem osobowym będąc pod wpływem środków odurzających, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, co zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Zobacz koniecznie:

Młodzi mężczyźni z Krakowa padli ofiarą oszustów. UWAŻAJCIE!

Będzie nowy system biletowy w krakowskiej komunikacji miejskiej?

Krakowscy policjanci zatrzymali dostawcę jedzenia

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności