Kolejny sklep zwiększa atrakcyjność zatrudnienia i wprowadza podwyżki

materiały prasowe
Kolejny sklep zwiększa atrakcyjność zatrudnienia i wprowadza podwyżki

Od stycznia 2024 roku ALDI zwiększa atrakcyjność zatrudnienia i wprowadza podwyżki na wszystkich stanowiskach w obszarze sprzedaży. Po zmianie początkujący sprzedawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4910 zł do 5260 zł brutto.

reklama

Z kolei sprzedawcy z dwuletnim doświadczeniem mogą liczyć na zarobki wysokości nawet 5660 zł brutto. Podwyżki czekają również na pracowników centrów dystrybucyjnych – od stycznia magazynierzy w zależności od doświadczenia będą zarabiać od 4910 zł do 5510 zł. Na jeszcze wyższe stawki mogą liczyć pracownicy działu technicznego, operatorzy wózków widłowych oraz magazynierzy w mroźni.

reklama

Wysokość płac pracowników sklepów uzależniona będzie od stanowiska, regionu, a także stażu pracy. Łącznie sieć zatrudnia obecnie ponad 4600 pracowników.

W sklepach ALDI wynagrodzenie należy do jednych z najwyższych na rynku. Zarobki pracowników w sklepach ALDI w styczniu 2024 dla początkującego Sprzedawcy będą wynosić od 4910 do 5260 zł – oznacza to wzrost pensji na tym stanowisku nawet o 1050 zł. Sprzedawca po dwóch latach pracy otrzyma wynagrodzenie od 5310 do 5660 zł. Początkujący zastępca kierownika sklepu może liczyć na pensję od 5660 zł do 6060 zł, a po trzech latach – od 6610 zł do 7010 zł.  Na stanowisku Kierownika Sklepu stawki wahają się od 7060 zł do 7660 zł w przypadku początkującego pracownika i od 7960 zł do 8560 zł w przypadku Kierownika Sklepu z kilkuletnim doświadczeniem.

Znaczące podwyżki czekają również pracowników Centrów Dystrybucyjnych. Początkujący Magazynier będzie mógł liczyć na wynagrodzenie wynoszące 4910 zł, a Magazynier po dwóch latach pracy 5510 zł.  Początkujący Pracownicy Działu Technicznego, Magazynierzy w Mroźni oraz Operatorzy Wózków Widłowych mogą zarobić w ALDI 5260 zł, a po dwóch latach pracy nawet 5860 zł. W Centrach Dystrybucyjnych Pracownicy Kompletacji mogą dodatkowo otrzymać do 2500 zł brutto premii.

W skład wynagrodzenia pracowników wchodzi m.in. karta przedpłacona dla pracowników o wartości 210 zł do wykorzystania na dowolne zakupy w sklepach ALDI. Dla pracowników z dłuższym stażem ALDI oferuje nagrody jubileuszowe. Dodatkowo firma posiada również program poleceń pracowniczych i rozbudowany pakiet szkoleń. Dla zapewnienia większego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, każdy nowy pracownik w ALDI jest zatrudniany z pominięciem okresu próbnego, a po roku pracy otrzymuje umowę na czas nieokreślony.

Pracownicy ALDI mogą także liczyć na różnego rodzaju dodatki, jak np. dodatki za frekwencję w okresie świątecznym czy dodatkowe świąteczne doładowania kart przedpłaconych. W tym roku sieć przeznaczyła na ten cel łącznie ponad 2,67 miliona złotych, oferując pracownikom doładowania kart przedpłaconych o dodatkowe 300 zł i dodatek za frekwencję w wysokości 700 zł.

Zobacz także:

Od nowego roku pracownicy Biedronki otrzymają większe wynagrodzenie

W tych dniach nie będą pobierane opłaty za parkowanie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności