Kierowcy będą mieć powody do zadowolenia. Na ul. Grzegórzeckiej zmieni się organizacja ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Kierowcy będą mieć powody do zadowolenia. Na ul. Grzegórzeckiej zmieni się organizacja ruchu

Na tę informację krakowscy kierowcy czekali! Jeszcze w tym roku zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Grzegórzeckiej i Blich.

reklama

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział, że pod koniec 2023 roku zmieni się organizacja ruchu na ul. Grzegórzeckiej i nie tylko.

reklama

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grzegórzeckiej

Na ul. Dietla i Grzegórzeckiej przywrócony zostanie ruch pojazdów w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Jednocześnie w rejonie wiaduktu kolejowego (na wysokości ul. Blich) zostanie umożliwione zawracanie w kierunku ul. Wielopole. Przez ul. Grzegórzecką wyznaczony zostanie przejazd rowerowy ułatwiający komunikację rowerową z ul. Kopernika poprzez ul. Blich. Z uwagi na lokalizację przystanku kolejowego w ciągu ul. Dietla i Grzegórzeckiej wyznaczone zostaną miejsca postojowe TAXI oraz miejsca postojowe Kiss&Ride w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu.

Zmianie ulegnie także obsługa komunikacyjna Hali Targowej – wjazd odbywać się będzie przez ul. Metalowców, natomiast wyjazd zapewniony będzie zarówno do ronda Grzegórzeckiego, jak i w kierunku ul. Wielopole.

Otwarta dla ruchu zostanie zmodernizowana ul. Blich

"Ulica blich"

Otwarta dla ruchu zostanie również zmodernizowana ul. Blich. Na odcinku od ul. Grzegórzeckiej do ul. Sołtyka będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z kontraruchem rowerowym oraz wyznaczonymi miejscami postojowymi (możliwość parkowania na pasie postojowym oraz w zatokach).

Na pozostałym odcinku, tj. od ul. Kopernika do ul. Kołłątaja, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo.

"Otwarcie grzegórzeckiej"
Fot. ZDMK

CowKrakowie.pl poleca:

Niektóre linie autobusowe i tramwajowe zostaną zawieszone

Od nowego roku pracownicy Biedronki otrzymają większe wynagrodzenie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności