Jedziesz do Zakopanego na Sylwestra? Przeczytaj

Autor CowKrakowie.pl
Jedziesz do Zakopanego na Sylwestra? Przeczytaj

W ten weekend do Zakopanego przyjedzie sporo turystów. W związku z tym policjanci apelują do kierowców, żeby wybrać alternatywną drogę dojazdową.

reklama

W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu na tzw. Zakopiance, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w przypadku podróży na trasie Kraków – Zakopane, Zakopane – Kraków, zachęcają do korzystania z alternatywnej drogi wojewódzkiej nr 958.

reklama

Trasa ta łączy się z drogą krajową nr 47 w miejscowości Chabówka. Jest ona bardzo dobrze oznakowana i przygotowana do ruchu pojazdów.

Wiedzie przez Czarny Dunajec, Chochołów i Witów. Wjazd do Zakopanego usytuowany jest od strony Kościeliska.

Zakopane – zmiany w organizacji ruchu

Na terenie Zakopanego zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w dniach od 31 grudnia 2023 r. od godz. 06:00 do 1 stycznia 2024 r. do godziny 06:00 – informuje Urząd Miasta Zakopanego.

Szczegóły:

  • Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja, ul. Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego – wjazd będzie możliwy tylko dla mieszkańców na podstawie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
  • Dodatkowo mogą zostać wyłączona z ruchu odcinki ulic: Aleje 3-go Maja od strony Ronda Solidarności, Aleje 3 Maja od ul. Kościuszki do ul. Krupówki oraz ul. Krupówki od ul. Aleje 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, ul. Witkiewicza i ul. Tetmajera o czym będzie decydować Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem w zależności od rozwoju sytuacji. Ruchem będą kierować funkcjonariusze policji. 
  • Na ul. Kamieniec obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.
  • W przypadku wystąpienia bardzo dużego natężenia ruchu kołowego i blokowania się ulic w celu szybszego rozładowania zatorów drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wydadzą dyspozycję Straży Miejskiej otwarcia szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana oraz będą kierować pojazdy na objazd.


W dniach 31.12.2023 – 01.01.2024 udostępniony będzie BEZPŁATNIE parking Parkuj i Jedź (Park&Ride) zlokalizowany przy ulicy Chramcówki 35 A.

Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:

  • ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja,
  • ul. Staszica – w całości,
  • Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki – w zatoce),
  • Al. 3-go Maja – część dolna (parking autobusowy – w zatoce),
  • ul. Sienkiewicza – na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Gimnazjalnej.

Zobacz także:

Sylwester w Krakowie

Uruchomiony zostanie wakacyjny kierunek. Nowa linia lotnicza zacznie latać z Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności