Budowa nowej kładki nad Wisłą. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Budowa nowej kładki nad Wisłą. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu

Nad Wisłą w Krakowie wybudowana zostanie nowa kładka dla pieszych i rowerzystów. W związku z tym od 3 stycznia planowane jest rozpoczęcie pierwszych prac przy tej inwestycji.

reklama

Pierwsze roboty budowlane związane z nową przeprawą dla pieszych i rowerzystów rozpoczną się od przebudowy sieci gazowej po stronie ul. Ludwinowskiej. 

reklama

Od 3 stycznia, od godz. 9.00, dla ruchu pieszego i rowerowego zamknięty zostanie bulwar Wołyński na odcinku od ul. Ludwinowskiej do okolic balonu widokowego zlokalizowanego po zachodniej stronie hotelu Forum. Ruch pieszy i rowerowy będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem, z wykorzystaniem ulic Ludwinowskiej i Konopnickiej.

Od strony zachodniej bulwaru zapewnione będzie dojście do barek hotelowych. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do odwołania.

Nowa kładka nad Wisłą

Przeprawa będzie miała ok. 130 m długości, prawie 14 m szerokości, a w najwyższym punkcie będzie wysoka na blisko 16 m. Połączy bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej. Obiekt będzie się składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego.

Zobacz także:

Wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny – Struga – Kombinat 

W Krakowie zostanie otwarta wystawa świecących dinozaurów

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności