Będzie nowy system biletowy w krakowskiej komunikacji miejskiej?

Autor CowKrakowie.pl
Będzie nowy system biletowy w krakowskiej komunikacji miejskiej?

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie pracuje nad nowym systemem biletowym, który miałby obowiązywać w krakowskiej komunikacji miejskiej. Rozpoczynają się testy nowej aplikacji. Każdy może przyczynić się do optymalizacji nowego rozwiązania.

reklama

Jest duża szansa, że w krakowscy pasażerowie, którzy korzystają z komunikacji miejskiej będą mieć do dyspozycji nowy system biletowy. Rozpoczynają się testy nowej aplikacji do dynamicznej taryfy biletowej.

reklama

Prowadzone testy, do których ZTP zachęca mieszkańców pozwolą na zebranie danych dotyczących funkcjonowania systemu i wyznaczą kierunek dalszych prac, aby docelowe rozwiązanie aplikacji było łatwe i przejrzyste w obsłudze dla pasażerów.

Testy potrwają do końca roku.

Pamiętajmy, że nowa aplikacja nie realizuje płatności za przejazdy ani nie uprawnia do bezpłatnych przejazdów. Konieczne jest posiadanie ważnego biletu na przejazd komunikacją miejską.

Weź udział w testach

"dynamiczna taryfa biletowa"
Fot. ZTP

Aplikacja, którą udostępnił Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie cechuje się prostotą i intuicyjnością w obsłudze. Wystarczy pobrać aplikację w zależności od systemu:

Po pobraniu aplikacji należy użyć kodu ZTP23 i aktywować konto, postępując zgodnie z instrukcją testowania aplikacji FTQ Lab.

Korzystanie z aplikacji:

  1. Rozpocznij podróż: przesuń przycisk w prawo przed wejściem do pojazdu.
  2. Zajmij miejsce w pojeździe i ciesz się podróżą.
  3. Zakończ podróż: przesuń przycisk w lewo po zakończeniu całej podróży. Podczas przesiadania się nie korzystaj z tej opcji, aby aplikacja traktowała przejazd jako jedną, ciągłą trasę.
  4. Podsumowanie trasy: po zakończeniu podróży aplikacja podsumuje trasę. Jeśli trasa została odtworzona poprawnie, należy ją potwierdzić. W przypadku błędów należy opisać w podsumowaniu, co nie zgadza się z rzeczywistą trasą przejazdu.

Zobacz także:

Odliczamy dni do wyjątkowego wydarzenia w Krakowie

Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonali sensacyjnego odkrycia [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności