Atak nożownika w Krakowie. We wtorek terroryzował mieszkańców

Autor CowKrakowie.pl
Atak nożownika w Krakowie. We wtorek terroryzował mieszkańców

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w Krakowie. Na szczęście policjanci zatrzymali 26-letniego nożownika, który groził przypadkowym osobom. Niestety ugodził w plecy jednego z mężczyzn.

reklama

Wczoraj wieczorem krakowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń z południowej części Krakowa o mężczyźnie, który przy użyciu noża ma grozić napotkanym osobom. Około godziny 20 na jednej z pętli tramwajowych doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami, która zakończyła się ugodzeniem jednego z nich niebezpiecznym narzędziem w plecy. Na całe szczęście ugodzenie nie było groźne i nie zagroziło życiu mężczyzny.

reklama

Groził pasażerom

Następnie agresor wsiadł do tramwaju,  w którym według relacji świadków miał grozić nożem dwójce pasażerów. Po chwili mężczyzna miał podejść do dwóch innych osób jadących tramwajem i w ich kierunku również kierował groźby, natomiast od jednego z nich po przyłożeniu noża do jego ciała zażądał oddania telefonu komórkowego. Po spełnieniu żądań napastnik zabrał telefon i pieszo oddalił się z miejsca. W związku z tymi zdarzeniami kryminalni natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwoliły na ustalenie agresora oraz miejsca jego zamieszkania.

Chciał uciec przez okno

Około godziny 1:00 funkcjonariusze udali się do jednego z domów w Podgórzu Duchackim, w którym miał on przebywać. Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest w budynku, jednak drzwi do lokalu nikt nie chciał otworzyć. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. Kiedy mężczyzna zauważył, że policjanci dostali się do środka lokalu próbował uciec przez okno, jednak próba ta została udaremniona przez kryminalnych, którzy zatrzymali agresywnego 26-latka. W trakcie przeszukania jego lokalu kryminalni ujawnili m.in. telefon, który mężczyzna zabrał podczas zdarzenia w tramwaju.

Po zakończonych czynnościach 26-latek został przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Trwają  czynności, w trakcie których najprawdopodobniej przedstawione zostaną mu zarzuty w związku ze zdarzeniami, które miały miejsce minionej nocy.

Dodatkowo śledczy podejrzewają, iż 26-latek może być odpowiedzialny za dokonanie rozbojów mających miejsce listopadzie 2022 r. oraz w styczniu br. w rejonie Podgórza.

Zobacz także:

Śmierć na Plantach w Krakowie. Nie żyje mężczyzna

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności