Aleja 29 Listopada otwarta. Przeniesiono przystanki komunikacji miejskiej

Autor CowKrakowie.pl
Aleja 29 Listopada otwarta. Przeniesiono przystanki komunikacji miejskiej

Od dziś na odcinku 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta i budowanej obecnie północnej obwodnicy, kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni. Aleja 29 Listopada została otwarta – ale jeszcze jeszcze niektóre prace trzeba wykonać.

reklama

Zarząd Inwestycji Miejskich poinformował, że wszystkie prace pozwalające na bezpieczne użytkowanie wykonanej infrastruktury zostały zrealizowane i uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Tutaj trzeba zaznaczyć, że w niektórych miejscach, na fragmentach ciągów pieszych i rowerowych, nadal przez kilka najbliższych tygodni prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe. Podobnie jak na poboczach, gdzie wyrównywany będzie teren i wysiewana trawa.

reklama

Uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniach oraz na ciągu głównym arterii uruchomiona będzie sygnalizacja świetlna. W pierwszym okresie, sygnalizacja będzie działać w trybie stało-czasowym. Docelowo, będzie ona funkcjonować w trybie akomodacyjnym, czyli takim, który dostosowuje się do aktualnie panujących warunków ruchu.

Zmiany lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej

W związku z wprowadzonymi dziś zmianami na al.29 Listopada zmienione zostały lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej.

Przystanki funkcjonują w następujący sposób:

  • Dobrego Pasterza 04 – przystanek zostanie przeniesiony do docelowej lokalizacji;
  • Ks. Meiera 01, 02 oraz 04 – przystanki zostaną przeniesione do docelowych lokalizacji;
  • Belwederyczków 01 oraz 02 – przystanki zostaną przeniesione do nowych zatok przystankowych na wysokości powstającej pętli Górka Narodowa P+R;
  • Węgrzce Trzecia Góra – przystanki zostaną przeniesione do tymczasowych lokalizacji, znajdujących się przy skrzyżowaniu z ulicą Witkowicką.

WAŻNE!

Jak podkreśla Zarząd Transportu Publicznego, bilety okresowe dla linii 217, 247, 257, 277,280, 307 bilety sieciowe oraz bilety do kasowania wykupione na I strefę taryfową zachowują ważność na odcinku Belwederczyków – Węgrzce Trzecia Góra.

Zobacz koniecznie te artykuły:

Uruchomiony zostanie wakacyjny kierunek. Nowa linia lotnicza zacznie latać z Krakowa

Wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny – Struga – Kombinat 

Od 2 stycznia na ulice Krakowa wyjedzie nowa linia autobusowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności