Z konta mieszkanki Krakowa zniknęła spora kwota pieniędzy. Policja przyjęła już kilka zgłoszeń

Autor CowKrakowie.pl
Z konta mieszkanki Krakowa zniknęła spora kwota pieniędzy. Policja przyjęła już kilka zgłoszeń

Kolejne osoby z Krakowa padły ofiarą oszustów. W ciągu ostatnich kilku dni krakowscy funkcjonariusze przyjęli kilka zgłoszeń od poszkodowanych osób, które utraciły swoje środki. 

reklama

Krakowska policja poinformowała, że w ostatnich dniach doszło do kilku oszustów, gdzie złodzieje przejęli konta na platformie społecznościowej i wyłudzili kody BLIK.

reklama

Jedną z oszukanych osób była mieszkanka Czyżyn, która straciła ponad 4000 zł. Osoba podająca się za znajomą kobiety, skontaktowała się z nią poprzez popularny komunikator i poprosiła o udostępnienie kodu BLIK celem opłaty zamówienia. Kobieta nie sprawdzając dokładnie z kim ma do czynienia, zgodziła się i podała „znajomej” kod. W ten sposób z konta mieszkanki Krakowa zniknęła spora kwota.

Kolejną osobą, która w ten sposób straciła 800 złotych była 19-latka z Nowej Huty. Schemat działania był podobny: kontakt przez komunikator, osoba udająca koleżankę, prośba o pilną i szybką pożyczkę. W efekcie oszust wypłacił pieniądze w bankomacie w odległej części kraju.

W przypadkach kiedy osoba, którą znamy, znienacka potrzebuje nagłej i pilnej pomocy finansowej w jakiejkolwiek formie i kontaktuje się poprzez komunikator internetowy, należy zadzwonić i upewnić, że faktycznie rozmawiamy ze znajomym – najlepiej zadzwonić do takiej osoby i to potwierdzić.

CowKrakowie.pl poleca:

Jason Derulo Kraków 2023

W Krakowie będzie smoczy szlak. Tutaj zamontują figurki [LOKALIZACJE]

Na terenie miasta zostaną zainstalowane specjalne fotopunkty [LOKALIZACJE]

Dzieciaki będą zadowolone. W tym miejscu pojawią się dwie strefy zabaw

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności