Wiceprezydent skrytykował urzędników ZDMK. Wstrzymuje prace na moście!

Autor CowKrakowie.pl
Wiceprezydent skrytykował urzędników ZDMK. Wstrzymuje prace na moście!

Andrzej Kulig odbył dziś rano rozmowę dyscyplinującą z wicedyrektorem Piotrem Trzepakiem z Zarząd Dróg Miasta Krakowa w sprawie postępu prac na moście Dębnickim i skrytykował publicznie działania jednostki.

reklama

Wczoraj, 20 listopada wicedyrektor ZDMK poinformował, że planowane otwarcie mostu Dębnickiego się przedłuży – powodem są złe warunki atmosferyczne. Wcześniej urzędnicy zapowiadali, że od czwartku kierowcy będą mogli swobodnie już poruszać się po wyremontowanym moście.

reklama

Reakcja wiceprezydenta Krakowa

Na te doniesienia zareagował wiceprezydent Andrzej Kulig, który na swoich social mediach odniósł się do sprawy.

„Rozumiem okoliczności niezależne od wykonawcy, które przesuwają termin ostatecznego zakończenia robót na kluczowej dla Krakowa przeprawie mostowej. Uważam jednak, że powinienem być wcześniej uprzedzony o takich – możliwych do przewidzenia – czynnikach, żeby nie wprowadzać mieszkanek i mieszkańców w błąd. Jest to nauczka dla jednostki nadzorującej prace, by na przyszłość nie podawać nierealnych terminów zakończenia prac. Wykonawca wyraźnie zaznaczył, że potrzebuje trzech dni bez deszczu by w sposób zgodny z technologią położyć izolację pod nawierzchniami. W przeciwnym razie moglibyśmy się liczyć z pojawieniem pęknięć i przeciekaniem przeprawy w niedługim czasie. Mam nadzieję, że aura pozwoli na szybkie zakończenie prac. Mieszkanki i mieszkańcy – zarówno kierowcy jak i piesi – wyczekują tego od dawna. – napisał Andrzej Kulig.

Wstrzymane prace awaryjne na moście Zwierzynieckim

Wczoraj na łamach CowKrakowie.pl informowaliśmy o rozpoczęciu awaryjnych prac na moście Zwierzynieckim. Wiceprezydent zażądał od ZDMK natychmiastowego przerwania prac w tym miejscu. Andrzej Kulig podkreśla, że ten most jest alternatywną przeprawą dla kierowców poruszających się po mieście. Roboty te będą kontynuowane w dogodniejszym terminie, po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego.

Zobacz także:

Robotnicy natrafili na dawny most. Co dalej z inwestycją? [ZDJĘCIA]

Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku „Dąbie” – „Rondo Czyżyńskie”

Kraków przygotowuje się na zimę. Zgromadzono m.in.17 000 ton soli

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności