W najbliższy piątek Kraków również włączy się w akcję

Autor CowKrakowie.pl
W najbliższy piątek Kraków również włączy się w akcję

Już w piątek, 17 listopada obchodzony będzie dzień Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Kraków włączy się do akcji. Podświetlone zostaną na fioletowe niektóre miejsca w mieście.

reklama

Światowy Dzień Wcześniaka to ważny dzień dla lekarzy neonatologów, pielęgniarek neonatologicznych, ale przede wszystkich dla dzieci urodzonych przed planowanym terminem i ich rodziców. Wiedza na temat wcześniactwa jest bardzo mała. Osoby, które nigdy nie zetknęły się z tak maleńkim dzieckiem nie zdają sobie sprawy z powikłań zdrowotnych z jakimi muszą się zmagać już w pierwszych dniach życia. Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, aby podnosić świadomość społeczną na ten temat.

reklama

Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży. Co dziesiąte dziecko na świecie jest wcześniakiem, w Polsce rodzi się co roku 26 000 wcześniaków. Niektóre ważą mniej niż 1 500 gramów i mieszczą się na dłoni dorosłego człowieka. Medycyna daje wiele możliwości na uratowanie im życia, a potem ogromna rola rodziców, aby dziecko prawidłowo się rozwijało i rosło. 

Kraków włącza się w akcję

Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka, TAURON Areny Kraków oraz wieży telewizyjnej należącej do firmy Emitel na Krzemionkach.

"Międzynarodowy dzień wcześniaka"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności