Uwaga kierowcy! Będą asfaltować al. 29 Listopada [UTRUDNIENIA]

Autor CowKrakowie.pl
Uwaga kierowcy! Będą asfaltować al. 29 Listopada [UTRUDNIENIA]

Krakowscy kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu na al. 29 Listopada. Na szczęście prace w tym rejonie zbliżają się ku końcowi. Teraz drogowcy będą asfaltować jezdnię.

reklama

Jak informuje wykonawca, 17 listopada rozpocznie się asfaltowanie odcinka od ul. Woronicza do ul. Powstańców. Natomiast od 21 listopada – odcinka od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera.

reklama

Zmiany w organizacji ruchu – od 17.11.2023

17 listopada, od godz. 5.00 ruch kołowy na tym odcinku zostanie przeniesiony na stronę wschodnią. 

Zostanie utrzymany zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada na drogę wewnętrzną O3 Business Campus i w ul. Woronicza. Zarówno z drogi wewnętrznej O3 Business Campus, jak i ul. Woronicza istnieje jedynie możliwość prawoskrętu.

Ulica Rybianka pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego (objazd wytyczono przez ul. Pocieszka). Nadal zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza w kierunku al. 29 Listopada (objazd przez ul. Powstańców i ul. Łepkowskiego)

Ulice Nad Strugą, Powstańców i Pocieszka pozostają otwarte dla ruchu w obu kierunkach.

Ciąg pieszy na odcinku od ul. Siewnej do ul. Rybianka pozostaje zamknięty. Ruch pieszy został przeniesiony na stronę wschodnią.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień, do 24 listopada.

Zmiany w organizacji ruchu – od 21.11.2023

Nowa organizacja ruchu drogowego zostanie wprowadzona we wtorek, 21 listopada, od godziny 5.00.

Ruch pojazdów na odcinku od ul. Powstańców do stacji paliw PetroKrak zostanie przekierowany na stronę zachodnią. Od stacji paliw do ul. ks. Meiera ruch będzie odbywać się po stronie wschodniej. Ulica Rybianka nadal pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego. W ramach tej organizacji ruchu kierowcy będą mogli już korzystać z ul. Siewnej.

Ruch pieszy na odcinku od ul. Powstańców do wiaduktu kolejowego na linii kolejowej nr 95 będzie odbywać się po obu stronach drogi. Pod wiaduktem ruch pieszych odbywać się będzie po stronie wschodniej.

Kiedy zakończenie inwestycji?

Zgodnie z planem, wszystkie elementy rozbudowy al. 29 Listopada powinny się zakończyć do 30 listopada. Pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia.

CowKrakowie.pl poleca:

Wystawa makiet kolejowych Kraków 2023

To wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ogłoszono dodatkowe spektakle!

Doda wystąpi w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności