To była gruba impreza. Nóż poszedł w ruch. Ranne osoby trafiły do szpitala

Autor CowKrakowie.pl
To była gruba impreza. Nóż poszedł w ruch. Ranne osoby trafiły do szpitala

Zakrapiana impreza niedaleko Krakowa zakończyła się niekorzystnie dla jej uczestników. Dwie osoby trafiły do szpitala. Trzecia może całe życie spędzić za kratkami.

reklama

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę po godzinie 19.00. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie gminy Skała. Pod wskazany adres niezwłocznie został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali załogę ratownictwa medycznego, udzielającą pomocy dwóm mężczyznom. Jeden z nich miał ranę ciętą w okolicy brzucha, drugi został ugodzony w klatkę piersiową. Z uwagi na obrażenia, jakich doznali, zostali przetransportowani do szpitala.

reklama

Wycierał krew z podłogi

W mieszkaniu przebywał też 39-letni obywatel Gruzji, który na widok policjantów, zaczął wycierać z podłogi krew w jednym z pomieszczeń. Na pytanie policjantów co się stało, mężczyzna nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć. Twierdził, że między nim, a poszkodowanymi mężczyznami doszło do nieporozumienia, ale jego przebiegu nie potrafił przedstawić. Funkcjonariusze na podstawie zebranych śladów i dowodów ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, a w trakcie awantury 39-latek ugodził nożem swoich rodaków. Badanie alkomatem wykazało, że  miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Grozi mu dożywocie

27 listopada w krakowskiej prokuraturze 39-latek usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa jednego z poszkodowanych i spowodowania u drugiego z mężczyzn uszczerbku na zdrowiu trwającym powyżej siedmiu dni. Tego samego dnia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozi mu nawet dożywocie.  

Zobacz także:

Uratowano malowidło z epoki bitwy pod Grunwaldem

W Krakowie pojawi się ogromna makieta kolejowa [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności