Ruczaj. Kryminalni zatrzymali kobietę. Najbliższe lata spędzi za kratkami

Autor CowKrakowie.pl
Ruczaj. Kryminalni zatrzymali kobietę. Najbliższe lata spędzi za kratkami

Policjanci zatrzymali 33-letnią mieszkankę Krakowa, która podejrzana jest o oszustwa dokonane na seniorach. Odpowie również za posiadanie środków odurzających, które mundurowi znaleźli w jej mieszkaniu.

reklama

Kilkanaście dni temu do dwóch krakowskich seniorek zadzwoniła osoba, podająca się za funkcjonariusza policji, która przekonywała kobiety, że posiadane przez nie pieniądze są zagrożone, a jedyną możliwością ich ochrony przed złodziejami jest zabezpieczenie przez nich tych środków. Zanim seniorki zorientowały się, że to oszustwo, zdążyły przekazać przestępcom swoje oszczędności. 78-latka straciła w ten sposób 40 tysięcy złotych, natomiast 86-latka 44 tysiące złotych.

reklama

Zatrzymana na Ruczaju

W trakcie prowadzonych czynności policjanci wytypowali osobę, która dokonała tych przestępstw oraz miejsce, gdzie przebywa. W rejonie Ruczaju zatrzymali podejrzaną o oszustwa 33-letnią kobietę oraz jej 34-letniego znajomego, który był poszukiwany listem gończym i miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Kobieta usłyszała zarzuty wyłudzenia łącznie 84 tys. zł na szkodę dwóch seniorek. Odpowie również za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli w jej mieszkaniu.

Grozi jej do 8 lat więzienia.

Te wiadomości mogą cię zainteresować:

Wielkie brawa dla krakowskich lekarzy. Operacja trwała aż 14 godzin

Ulica Dobrego Pasterza. Te autobusy będą jeździły zmienioną trasą

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności