Przed nami najbardziej wyjątkowe wydarzenie w mieście. Już w ten weekend

Autor CowKrakowie.pl
Przed nami najbardziej wyjątkowe wydarzenie w mieście. Już w ten weekend

Już za kilka dni na Rynku Podgórskim odbędzie się kolejne świąteczne wydarzenie w mieście. Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. 

reklama

Na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 80 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. W dniach 2-3 grudnia 2023 w godz. 11.00-20.00 warto się tutaj pojawić.

reklama

Goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności.

Wiktoriańska karuzela na Rynku Podgórskim

Fot. Artur F. / CowKrakowie.pl

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana.

Podczas targów zawsze organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert, w tym roku będzie to występ wybitnego jazzmana Joachima Mencla, któremu towarzyszyć będzie Kasia Bogusz.

Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem słodyczy!

Program wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem.

CowKrakowie.pl poleca:

Niedaleko Krakowa otwarto świąteczną krainę [ZDJĘCIA]

Przy TAURON Arenie Kraków pojawią się kopuły sferyczne

Fot. Artur F. / CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności