Policja ostrzega! Grasują włamywacze

Autor CowKrakowie.pl
Policja ostrzega! Grasują włamywacze

Małopolska policja ostrzega przed grasującymi w naszym regionie włamywaczami. W ten weekend doszło do kilku kradzieży. Jedno miało miejsce w Krakowie.

reklama

Sprawcy wykorzystują nieobecność domowników i wcześnie zapadający zmrok, by ograbić cudze mieszkania.

reklama

Włamania w Małopolsce

25 listopada w Tarnowie włamywacz, wykorzystując nieobecność domowników, wdarł się do mieszkania, a następnie ukradł gotówkę oraz biżuterię. Dzień wcześniej przestępcy wtargnęli do innego lokum na terenie Tarnowa, skąd zabrali wartościowe przedmioty. Natomiast w niedzielę (26 listopada br.) w Krakowie złodzieje dostali się do mieszkania poprzez podważenie drzwi balkonowych. Tym razem łupem przestępców padła biżuteria.

Jak ustrzec się przed włamaniem?

Włamywacze przed dokonaniem kradzieży często przeprowadzają swego rodzaju „rozpoznanie”. Sprawdzają, czy na terenie posesji mogą znajdować się wartościowe rzeczy oraz w jaki sposób  zabezpieczona jest nieruchomość.  
• Zwróć uwagę na nieznane osoby, które przebywają na klatkach schodowych lub obserwują dom czy mieszkanie;
•  Upewnij się, czy osoby podające się np. za pracowników administracji, faktycznie nimi są
•  Warto zadbać o odpowiednie certyfikowane zabezpieczenie domu lub mieszkania. Dla włamywacza ważny jest czas, perspektywa pokonania dodatkowych przeszkód, może go zniechęcić. 
Warto wspólnie z sąsiadami zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nieruchomości i zadbać, by domofon był zawsze sprawny, a drzwi do klatki schodowej zamknięte.

Ponadto:
•  Przed wyjściem z domu czy mieszkania, pamiętaj o zamknięciu drzwi i okien. Nie zapomnij o drzwiach do garażu czy piwnicy;
•  Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej przemyśl czy nie lepiej przekazać drogocenne przedmioty osobie godnej zaufania. 
•  Nie pozostawiaj śladów wskazujących na naszą dłuższą nieobecność np. listów w skrzynce.

Jeżeli zorientujesz się, że doszło do włamania czy kradzieży nie dotykaj niczego, by nie zatrzeć śladów pozostawionych przez złodziei i powiadom policję!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności