Pokłócił się z partnerką i postanowił zdemolować zaparkowane samochody

Autor CowKrakowie.pl
Pokłócił się z partnerką i postanowił zdemolować zaparkowane samochody

Wandal, który zniszczył kilka samochodów zaparkowanych na terenie Nowej Huty jest już w rękach krakowskich policjantów. Powodem jego zachowania była kłótnia z partnerką. Teraz za swoje czyny musi odpowiedzieć.

reklama

Poszukiwania sprawcy wandalizmu kilka dni trwały – ale jest już w rękach policji. Do całej akcji doszło w październiku, wtedy mundurowi otrzymali zgłoszenia, o zniszczeniu samochodów różnych marek, przez nieznaną osobę. Uszkodzeniom uległy lusterka, szyby, a także karoseria. Akty wandalizmu miały miejsce głównie na terenie Nowej Huty,  m.in. Osiedlu Wandy i Osiedlu Willowym. Poszkodowani właściciele pojazdów, którzy zgłaszali uszkodzenia, wycenili swoje straty na łączną sumę około 7000 zł.

reklama

Wpadł w listopadzie

Dzięki zgromadzonym informacjom i skutecznej pracy operacyjnej kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali  32-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o niszczenie samochodów. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutów zniszczenia mienia. 32-latek pytany przez funkcjonariuszy dlaczego dopuścił się przestępstw, o które jest oskarżany przyznał, że pokłócił się z dziewczyną, był pijany i w ten sposób postanowił wyładować swoją frustrację. Za czyny których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia, jednak kara ta może być wyższa, gdyż sprawca działał w warunkach recydywy.

Zobacz także:

To była gruba impreza. Nóż poszedł w ruch. Ranne osoby trafiły do szpitala

Akcja na Dworcu Głównym w Krakowie. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności