Okradł swoich bliskich. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia

Autor CowKrakowie.pl
Okradł swoich bliskich. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze krakowskiej policji zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który okradł swoich bliskich. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu długa odsiadka.

reklama

Kilkanaście dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie od starszego mężczyzny, że jego krakowskie mieszkanie i dom letniskowy znajdujący się poza miastem  zostały okradzione. Mężczyzna w trakcie zawiadomienia wskazał osobę, którą podejrzewał o to, że w okresie od czerwca do września 2023 roku mogła dokonać  kradzieży.

reklama

Sprawcą okazał się 20-latek

Wytypowanym sprawcą, okazał się być 20-latek. Jego łupem padły m.in. kosztowności, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty o łącznej wartości prawie 7000 zł. W związku z zaistniałą sytuacją w zeszłym tygodniu policjanc  udali się do jednej z miejscowości w powiecie suskim, gdzie zatrzymali podejrzewanego o przestępczą działalność 20-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej jednostki, gdzie po czynnościach usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. Jako, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, wymiar zasądzonej kary może być wyższy. Dodatkowo dzięki działaniom policjantów udało się zabezpieczyć część skradzionego mienia. 

Ponadto jak się okazało zatrzymany był członkiem rodziny poszkodowanego.

Zobacz także te artykuły:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przeprasza mieszkańców

W trakcie interwencji w mieszkaniu policjanci wyczuli wydobywającą się woń marihuany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności