Od 28 listopada lepiej omijać ul. Opolską. Będą prowadzone kolejne prace

Autor CowKrakowie.pl
Od 28 listopada lepiej omijać ul. Opolską. Będą prowadzone kolejne prace

W północnej części Krakowa szykują się kolejne prace drogowe. Tym razem w rejonie nowego tunelu na ul. Opolskiej i okolicach. Na co muszą przygotować się kierowcy od 28 listopada?

reklama

Wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej poinformował, że od 28 listopada od godzin wieczornych pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Opolskiej i gen. Sosabowskiego.

reklama

Plan prac

Na ul. Opolskiej, po wschodniej i zachodniej stronie tunelu drogowego, likwidowane będą tymczasowe perony autobusowe, funkcjonujące w czasie prowadzenia robót budowlanych. Utrudnienia będą polegać na czasowym zwężeniu pasów zewnętrznych.

W tym samym czasie w dwóch miejscach na Opolskiej – rejon skrzyżowania z ul. Pleszowską oraz rejon kładki dla pieszych nad Opolską – a także w okolicy kładki dla pieszych nad torowiskiem tramwajowym i ul. gen. Sosabowskiego prowadzona będzie budowa tzw. bramownic pod ekrany zmiennej treści. W związku z tym, w rejonie prowadzonych prac zwężone będą skrajne pasy poszczególnych jezdni.

Roboty będą prowadzone etapowo, w porze nocnej i w weekendy. Utrudnienia związane z likwidacją przystanków tymczasowych oraz budową bramownic potrwają do 4 tygodni.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Robotnicy natrafili na dawny most. Co dalej z inwestycją? [ZDJĘCIA]

Kraków przygotowuje się na zimę. Zgromadzono m.in.17 000 ton soli

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności