Nie wszędzie będą grabione liście w mieście

Redakcja
Nie wszędzie będą grabione liście w mieście

Na miejskich terenach zielonych w Krakowie zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej liście nie są grabione w jednakowy sposób. Warto zaznaczyć, że odbiór zielonych odpadów od mieszkańców oferowany jest bezpłatnie.

reklama

Na terenie miasta cały czas obowiązuje zakaz palenia liści oraz innych odpadów zielonych. Strażnicy miejscy mogą nałożyć karę grzywny do 5 tys. zł, a w postępowaniu mandatowym do 500 zł.

reklama

Jak informuje Urząd Miasta, na miejskich terenach zielonych w Krakowie zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej liście nie są grabione w jednakowy sposób.

Jesienne grabienie liści wykonywane jest na terenach osiedlowych i w pasach drogowych, czyli w miejscach gdzie jest to konieczne głównie ze względów bezpieczeństwa.

Natomiast w krakowskich parkach i na większości skwerów liście pozostają na trawnikach do wiosny i pozostaną tutaj do naturalnego rozkładu.

Odbiór odpadów zielonych

Odbiór zielonych odpadów od mieszkańców oferowany jest bezpłatnie i odbywa się według ustalonego harmonogramu, który można sprawdzić na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Zobacz także:

Jakie zmiany czekają mieszkańców na Ruczaju?

W przestrzeni miejskiej pojawią się tablice informacyjne. Chodzi o dziki

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności