Mieszkanka Krakowa straciła sporą sumę pieniędzy

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkanka Krakowa straciła sporą sumę pieniędzy

Mieszkanka Krakowa straciła sporą sumę pieniędzy. Kobieta padła ofiarą internetowych oszustów, którzy namówili ją na inwestowanie. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach.

reklama

Wszystko zaczęło się w połowie października br. krakowska seniorka natrafiła w Internecie na ogłoszenie zachęcające do inwestowania środków na giełdzie. Kobieta wyraziła chęć kontaktu z konsultantem, który chwilę później do niej zadzwonił. Mężczyzna wytłumaczył, na czym będzie polegać dalsza współpraca, a następnie nakazał kobiecie zainstalować na telefonie specjalną aplikację, która miała pomóc w dalszym inwestowaniu jej środków.

reklama

Przestępcy mieli dostęp do jej telefonu

W rzeczywistości był to program, poprzez który przestępcy mieli dostęp do jej telefonu komórkowego, który mogli kontrolować. Po zainstalowaniu oprogramowania do seniorki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako opiekunka jej inwestycji. Po krótkiej rozmowie przekonała ona rozmówczynię do przekazania początkowo niewielkiej sumy pieniędzy na inwestycje giełdowe.

Krakowianka otrzymała specjalne wirtualne konto, na którym widziała, że ulokowane tam środki przynoszą zyski, dlatego też za namową konsultantki wpłacała coraz większe sumy pieniędzy.

Dalej inwestowała

Kobieta na wirtualne inwestycje przekazała blisko 110 tysięcy złotych. Kiedy seniorka oznajmiła swojej ”opiekunce”, że ulokowała już wszystkie środki, wówczas ta namówiła ją do złożenia przez internet w banku wniosku o kredyt, celem możliwości dalszych inwestycji, a co za tym idzie jeszcze większego zarobku. W związku z tym, iż jej wniosek został odrzucony, osobiście udała się ona do placówki bankowej. Dopiero w bezpośredniej rozmowie z pracownikiem banku dowiedziała się, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Kiedy próby wypłacenia zarobionych pieniędzy okazały się nieskuteczne, kobieta powiadomiła policję.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy zawsze wierzyć w zapewnienia osoby, która gwarantuje nam zyski. Nie wyrażajmy zgody na instalowanie na komputerze czy telefonie aplikacji umożliwiającej zdalne kierowanie naszym urządzeniem, nawet jeśli rozmówca zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania.

Pamiętajmy, aby nie ulegać presji i nie działać pod wpływem chwili.

Te newsy mogą cię zainteresować:

Trochę wstyd tak robić. MPK pokazało zdjęcia

Ukrainiec jest już w rękach policji. Okradł mieszkańców Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności