Mieszkaniec Krakowa zaatakował nożem samochód i uciekł. Był też agresywny wobec policji

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkaniec Krakowa zaatakował nożem samochód i uciekł. Był też agresywny wobec policji

Policjanci zatrzymali agresywnego mieszkańca Krakowa, który zaatakował nożem zaparkowany samochód w Skawinie. Mężczyzna był także agresywny wobec interweniujących policjantów. Teraz za swoje czyny odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

reklama

Kilka dni temu policja została powiadomiona o uszkodzeniu pojazdu na ogólnodostępnym parkingu w Skawinie. Według zgłoszenia, dwóch nietrzeźwych mężczyzn podeszło do zaparkowanego tam auta i jeden z nich bez powodu uderzał nożem po szybach, w wyniku czego doszło do ich uszkodzenia. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Na parkingu policjanci zastali pokrzywdzonego. Następnie ustalili, w którym kierunku wandal z kolegą uciekli i natychmiast ruszyli za nimi.

reklama

Mężczyzna był agresywny

Znając rysopis mężczyzn, mundurowi szybko ich odnaleźli niedaleko miejsca zdarzenia. Po zachowaniu i chwiejnym kroku tych osób jasne było, że są pod działaniem alkoholu. Następnie ustalili, który z nich jest sprawcą i go zatrzymali. To 24-latek z Krakowa. Podczas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny, wyzywał funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną, poprzez szarpanie za mundur, popychanie i kopanie.

Znaleziono nóż

Niedaleko miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca dokonał uszkodzeń. Ze względu na stan upojenia alkoholowego wandal trafił do policyjnej celi. 24-latek usłyszał trzy zarzut uszkodzenia mienia na szkodę 800 złotych, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, do czego się przyznał. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Akcja służb w Krakowie. Ujawniono kierowców taxi, którzy nie mieli uprawnień

Wrócił na chwilę do Polski. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty policji

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności