Mieszkaniec Krakowa wpadł podczas kontroli drogowej. Został zatrzymany

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkaniec Krakowa wpadł podczas kontroli drogowej. Został zatrzymany

Policjanci z Krakowa udaremnili wprowadzenie do obrotu 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut.

reklama

W ostatni wtorek, 14 listopada na terenie Skawiny policjanci wykonując czynności mające na celu wyeliminowanie z czarnego rynku nielegalnych wyrobów tytoniowych, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Renault Clio, wobec podejrzenia, że może on przewozić tego typu wyroby.

reklama

Nie pomylili się

Podczas przeszukania przewożonego przez kierującego bagażu, na tylnych siedzeniach oraz w przestrzeni bagażowej pojazdu policjanci ujawnili kartonowe pudła z zawartością paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Kierujący, którym okazał się 48-latek z Krakowa, został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez przewożenie, pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 59 tysięcy złotych.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Chciał ukryć się przed policjantami. Postanowił zawinąć się w dywan

Z konta mieszkanki Krakowa zniknęła spora kwota pieniędzy. Policja przyjęła już kilka zgłoszeń

Castorama Bronowice – mężczyzna biegał z siekierą po sklepie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności