Krakowski Bieg Sylwestrowy 2023. Można już się zapisać [TRASA]

Autor CowKrakowie.pl
Krakowski Bieg Sylwestrowy 2023. Można już się zapisać [TRASA]

Krakowski Bieg Sylwestrowy 2023 zbliża się wielkimi krokami. Już za ponad miesiąc w centrum miasta zobaczymy biegaczy przebranych w niecodzienne stroje. Obowiązuje limit startujących – 2000 osób.

reklama

31 grudnia, o godzinie 12:00 z Małego Rynku, na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” po raz 19. wyruszą uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

reklama

Trasy:

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

"Bieg sylwestrowy kraków 2023"
Fot. ZIS

Zapisy

Zapisy na wydarzenie potrwają do 22 grudnia (do końca dnia). Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7:30-11:00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2000 osób (łącznie na oba dystanse).

Do 3 grudnia włącznie obowiązuje opłata startowa w wysokości 55 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 75 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 65 zł i 90 zł. W Biurze Zawodów wyniesie 85 zł i 110 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Warto się przebrać

Organizatorzy zachęcają do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Zapisy internetowe do 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego TUTAJ.

Fot. Artur F. / CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności