Kolejna jezdnia zostanie zamknięta w Krakowie. Szykują się spore zmiany

Autor CowKrakowie.pl
Kolejna jezdnia zostanie zamknięta w Krakowie. Szykują się spore zmiany

Nie mamy dobrych informacji dla krakowskich kierowców. Od środy, 29 listopada, wprowadzone zostaną spore zmiany na al. Solidarności, ul. Ujastek oraz ul. Ujastek Mogilski.

reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi prace związane z budową drogi S7. Takie czekają kierowców zmiany:

reklama

Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia południowa al. Solidarności, od wybudowanej przełączki do skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski. Ruch w kierunku ul. Ujastek zostanie przeniesiony na jezdnię północną, na której od przełączki do ul. Ujastek będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy z ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Na jezdni południowej, od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do tymczasowej przełączki, wprowadzony zostanie buspas.

Na wyjeździe z ul. Ujastek Mogilski obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo (w kierunku ul. Ujastek). Jezdnia południowa al. Solidarności, od skrzyżowania z ul. Ujastek Mogilski do skrzyżowania z ul. Ujastek, również będzie jezdnią dwukierunkową z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

W ciągu ul. Ujastek (na odcinku przy bramie do budynku huty) powstanie tymczasowe rondo, które będzie rozprowadzać ruch w kierunku centrum oraz w kierunku drogi ekspresowej S7.

Ruch tramwajowy zostanie utrzymany. Przystanek „Kombinat” 05 zostanie przeniesiony w stronę ul. Mrozowej.

Ten etap organizacji ruchu potrwa ok. sześciu miesięcy.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu uzależnione od warunków atmosferycznych, które bezpośrednio wpływają na możliwość wykonania oznakowania poziomego. 

Więcej informacji o remoncie: http://s7widoma-krakow.pl/aktualnosci/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności