Jest akt oskarżenia w sprawie pożaru archiwum

Autor CowKrakowie.pl
Jest akt oskarżenia w sprawie pożaru archiwum

Jest akt oskarżenia w sprawie pożaru archiwum UMK, który wybuchł w lutym 2021 roku. Pożar okazał się bardzo trudny do lokalizacji z uwagi na specyficzny rodzaj obiektu.

reklama

6 lutego, 2021 roku po godzinie 20:00 służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w budynku hali przy ulicy Na Załęczu w Krakowie. Pożar okazał się bardzo trudny do lokalizacji z uwagi na specyficzny rodzaj obiektu. tj. hale przeznaczone jedynie do przechowywania dokumentów na specjalnych regałach. 

reklama

Akt oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Krakowie

Dziś, 23 listopada krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jednej osobie – rzeczoznawcy ds. ochrony przeciwpożarowej o przest. z art. 271 § 1 kk i art. 273 kk.  Wymienionemu zarzucono m.in. przestępstwa przeciwko dokumentom. Co do pozostałych podejrzanych trwają czynności zmierzające do zakończenia toczącego się śledztwa.

Wskazana powyżej decyzja o skierowaniu aktu oskarżenia nie kończy śledztwa dotyczącego pożaru w całości – czynności w sprawie są na bieżąco kontynuowane.

Nie chcą podać przyczyny pożaru

Prokuraturze znana jest przyczyna pożaru, jednakże na obecnym etapie śledztwa informacja ta nie może zostać ujawniona z uwagi na dobro śledztwa i konieczność zapewnienia niezakłóconego przebiegu planowanych czynności – czytamy w komunikacie.

Śledztwo swym zakresem obejmuje również badanie spektrum działań podejmowanych w toku procesu inwestycyjnego przez urzędników miejskich oraz organy państwowe procedujące  w procesie inwestycyjnym,  natomiast prokuratura nie ujawnia  treści  planowanych decyzji merytorycznych.

Zobacz także:

Wrócił na chwilę do Polski. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty policji

Działania krakowskich policjantów. Uderzenie w narkotykowe podziemie

Akcja służb w Krakowie. Ujawniono kierowców taxi, którzy nie mieli uprawnień

W trakcie interwencji w mieszkaniu policjanci wyczuli wydobywającą się woń marihuany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności