Jak tylko zakończy się remont mostu Dębnickiego, to kolejna ulica zostanie zamknięta

Autor CowKrakowie.pl
Jak tylko zakończy się remont mostu Dębnickiego, to kolejna ulica zostanie zamknięta

W okolicach centrum kierowcy będą musieli przygotować się na kolejne zmiany w organizacji ruchu. W związku z budową nowego hotelu w Krakowie konieczne jest zamknięcie jezdni. Pierwsze prace dziś ruszyły.

reklama

Mowa o fragmencie ulicy Barskiej w Krakowie. Dziś, 6 listopada rozpoczęła się inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej.

reklama

Jak informują urzędnicy, w związku z tym zadaniem przebudowana będzie sieć energetyczna, teletechniczna, oświetleniowa, kanalizacja deszczowa i ogólnospławna, wodociąg. Wybudowane zostaną chodniki, ułożona nowa nawierzchnia jezdni. Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. M. Konopnickiej.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z robotami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od 6 listopada br. jezdnia ul. Barskiej zostanie zwężona. Przejezdność będzie zachowana.

Po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego ul. Barska zostanie zamknięta na fragmencie w rejonie tunelu (na ok. miesiąc), planowane jest też wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września 2024 r.

Zobacz również:

Już niebawem otwarcie świątecznej krainy niedaleko Krakowa

Festiwal Kawy i Czekolady Kraków 2023 odbędzie się już za kilka dni

Gdzie jest studzienka im. Walentego Badylaka? Mamy odpowiedź urzędu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności