Groźny wypadek pod Krakowem. Pijany kierowca wypadł przez szybę

Autor CowKrakowie.pl
"Kogut policyjny"

Pijany kierowca spowodował groźny wypadek. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z pojazdu przez szybę. 

reklama

8 listopada, w godzinach wieczornych, służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie gminy Igołomia – Wawrzeńczyce. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Obecne na miejscu zdarzenia były również zastępy strażaków, załogi pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

reklama

Policjanci ustalili, że 18-letni kierujący fiatem na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą krawędź jezdni, uderzając w znak drogowy, a następnie najechał na ogrodzenie posesji, po czym wylądował z powrotem na pasie jezdni. Siła uderzeń była tak duża, że kierowca wypadł z pojazdu przez szybę.

Trafili do szpitala

Pasażer oraz kierowca trafili na diagnostykę i obserwację  do szpitala. Obaj mężczyźni mieli dużo szczęścia, bo jak wynika ze wstępnych ustaleń, mimo groźnie wyglądającego wypadku, poszkodowani nie doznali groźnych oraz zagrażających życiu obrażeń ciała.

Okoliczności wypadku będą wyjaśniać śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Z pewnością jednak jedną z przyczyn tego zdarzenia mógł być stan upojenia alkoholowego 18-letniego kierowcy. Badanie jego krwi wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku odpowie za spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co również odpowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności