Dźwig przewrócił się w Wieliczce. Jest nagranie [VIDEO]

Autor CowKrakowie.pl
"Przewrócił się żuraw w wieliczce"

Dziś, 6 listopada w Wieliczce doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na budowie przewrócił się dźwig. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba.

reklama

Jak już informowaliśmy na łamach CowKrakowie.pl, przy ulicy Dembowskiego w Wieliczce miał miejsce tragiczny wypadek. Dźwig-żuraw przewrócił się na kontener pracowniczy, w którym przebywały osoby.

reklama

Zdjęcia opublikowaliśmy pod tym linkiem.

Dzisiaj ok. godz. 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie budowy nowej siedziby Sądu oraz Prokuratury przy ul. Dembowskiego w Wieliczce. Według zgłoszenia doszło do przewrócenia się żurawia budowlanego. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, które zabezpieczyły teren oraz udzieliły poszkodowanym niezbędnej pomocy. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało czterech pracujących na budowie mężczyzn.

Trzech z pracowników znajdowało się w pakamerze, na którą przewrócił się dźwig. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety życia jednego poszkodowanego (w wieku 51 lat ), pracującego w chwili zdarzenia na dźwigu, nie udało się uratować. 

Wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Policja apeluje do osób, które były świadkami zdarzenia ( zwłaszcza tych, którzy widoczni są na nagraniu), aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce nr. tel. 478341211 lub 478341227. 

Nagrania z wypadku:

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności