Bożonarodzeniowy jarmark w Krakowie został ogłoszony jednym z najciekawszym na świecie

Artur F.
"Bożonarodzeniowy jarmark w Krakowie"

Krakowski bożonarodzeniowy jarmark został doceniony! Organizowane na Rynku Głównym świąteczne wydarzenie zostało ogłoszone jednym z najciekawszych i największych na świecie.

reklama

Kraków został doceniony i wyróżniony przez amerykańską stację CNN. Warto tutaj przypomnieć, że rok temu brytyjski dziennik „The Times”, umieścił nasz jarmark na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie.

reklama

Świąteczny nastrój i oprawa

Bożonarodzeniowy jarmark w Krakowie został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę. Unikatowa architektura miasta, regionalne tradycje oraz występy zespołów ludowych z muzyką na żywo robią największe wrażenie na gościach. Stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków.

Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze.

W zestawieniu najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych, o których wspomina CNN, znalazły się także propozycje m.in. z Londynu, Budapesztu, Helsinek oraz Singapuru, Toronto czy Nowego Jorku.

Bożonarodzeniowy jarmark Kraków 2023

Świąteczny klimat zawita do Krakowa już 24 listopada. Od tego dnia do 1 stycznia 2024 na krakowskim Rynku Głównym będzie można odwiedzać bożonarodzeniowy jarmark w naszym mieście.

W tym roku gościć będziemy także kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę itp.

Choinka na Rynku Głównym

Kilka dni po rozpoczęciu jarmarku na Rynku pojawi się świąteczne drzewko. Oficjalne zapalenie światełek na choince zaplanowano na 2 grudnia 2023 roku. Na godzinę 16:30 zaplanowano koncert zespołu Pozytywni.pl. Natomiast uroczyste włączenie iluminacji drzewka świątecznego nastąpi o 17:15.

Zobacz także:

Jakie zmiany czekają mieszkańców na Ruczaju?

Thirty Seconds to Mars ponownie w Krakowie!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności