Bieg Niepodległości Kraków 2023 [TRASA]

Autor CowKrakowie.pl
Bieg Niepodległości Kraków 2023 [TRASA]

Przed nami Bieg Niepodległości Kraków 2023, który wystartuje w najbliższą sobotę, 11 listopada. Długość trasy, którą przebiegną uczestnicy wynosi 11 km 111 m.

reklama

Krakowski Bieg Niepodległości to impreza dla ludzi o wielkich sercach. Bo tu nie chodzi tylko o to, aby pobiec najlepiej, jak to możliwe. Tu chodzi o to, aby Twój bieg przeliczył się na realną pomoc potrzebującym dzieciakom. Krakowski Bieg Niepodległości od lat wspiera Fundację Schola Cordis. Jest to organizacja działająca od 2008 roku na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii dziecięcej. Fundacji troszczy się o inwestycje w sprzęt medyczny i poprawę warunków leczenia małych pacjentów w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Collegium Medicum UJ – informują organizatorzy.

reklama

Pod hasłem Krakowski Bieg Niepodległości kryją się tak naprawdę trzy różne imprezy biegowe, organizowane przez krakowską Fundację VenaSport. Organizatorzy zadbali o to, by udział w wydarzeniu był możliwy dla każdego chętnego – niezależnie od wieku, sprawności i umiejętności biegowych.

Pierwsza z nich to BIEG GŁÓWNY na trasie 11 kilometrów 111 metrów. Poprowadzi on zawodników z krakowskich Błoń przez urokliwe tereny krakowskiego Sikornika i Sowińca w kierunku kopca Piłsudskiego. Trasa łatwa, jednak dość wymagająca – suma podejść wyniesie około 528 metrów, a zawodnicy pobiegną nie tylko asfaltem, ale również przez tereny leśne – co w listopadzie może być wyzwaniem ze względu na warunki pogodowe.
Więcej informacji o BIEGU GŁÓWNYM: https://krakowskibiegniepodleglosci.com.pl/bieg-glowny

Bieg Główny odbędzie się 11 listopada 2023 roku w Krakowie. Start nastąpi z deptaka przy al. 3 Maja (na wysokości Kamienia Papieskiego) o godzinie 11:11, zaś meta biegu znajdować się będzie przy Kopcu Józefa Piłsudskiego.


Druga to KRAKOWSKA MILA NIEPODLEGŁOŚCI, czyli bieg dla każdego!. Na trasie długości 1918 metrów wytyczonej na deptaku wokół krakowskich Błoń będzie można pobiec, potruchtać lub przejść przy wsparciu kijków. W biegu mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Mila niepodległości to impreza dla całych rodzin, bowiem nawet najmłodsi mogą w nim uczestniczyć za zgodą i pod opieką rodziców czy dziadków.
Więcej informacji o KRAKOWSKIEJ MILI NIEPODLEGŁOŚCI:
https://krakowskibiegniepodleglosci.com.pl/krakowska…/

Trzecia to BIEGI DZIECI, które odbędą się na terenie zielonym krakowskich Błoń. Dzieciaki pobiegną w czterech kategoriach wiekowych: zawodnicy do 6 roku życia, w wieku 7-9 lat, w wieku 10-12 lat i w wieku 13-16 lat. W tym biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja – tu każdy jest pierwszy na mecie!
Więcej informacji o BIEGACH DZIECI>>>
https://krakowskibiegniepodleglosci.com.pl/biegi-dzieci/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności