Bezpłatne flagi państwowe i poczęstunek grochówką. Program obchodów 11 listopada 2023

Autor CowKrakowie.pl
Bezpłatne flagi państwowe i poczęstunek grochówką. Program obchodów 11 listopada 2023

W najbliższą sobotę, 11 listopada odbędą się krakowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozdawane będą także bezpłatnie flagi państwowe. Znamy program tegorocznych obchodów.

reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczną się o godz. 9.30 złożeniem kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów. O godz. 9.40 złożone zostaną kwiaty przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu.

reklama

O godz. 9.55 w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów nastąpi złożenie kwiatów na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

O godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Po nabożeństwie (ok. godz. 11.30) na placu przed Katedrą będą rozdawane flagi państwowe.

O godz. 11.45 zostaną złożone kwiaty przy Krzyżu Katyńskim na placu o. Adama Studzińskiego, następnie pochód patriotyczny przejdzie na plac Matejki.  

W godz. 11.00-15.00 na placu Matejki odbędzie się pokaz pojazdów służb mundurowych.

O godz. 12.15 odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Wojska Polskiego. W programie: odegranie hymnu państwowego, wręczenie odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego, okolicznościowe przemówienie wojewody małopolskiego, złożenie wieńców, defilada pojazdów reprezentacyjnych służb mundurowych i formacji konnych ulicą Basztową.

O godz. 13.30 odbędzie się poczęstunek grochówką wojskową.

Ponadto w ramach kolejnej odsłony akcji „Niepodległa do Hymnu”, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał.

Koncerty na Rynku Głównym:

Gwiazdy wystąpią na Rynku Głównym. Radio RMF FM zaprasza!

Niebawem koncert na Rynku Głównym w Krakowie

"Obchody 11 listopada kraków"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności