Atakował przypadkowych ludzi w Nowej Hucie. Na widok policji próbował uciec

Autor CowKrakowie.pl
Atakował przypadkowych ludzi w Nowej Hucie. Na widok policji próbował uciec

Policjanci zatrzymali 23-letniego agresora, który atakował przypadkowe osoby na terenie Nowej Huty. Na widok funkcjonariuszy próbował uciec. Teraz odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

reklama

Kilka dni temu policjanci udali się na jedną z ulic w rejonie Placu Centralnego, gdzie według uzyskanych informacji mogła przemieszczać się osoba odpowiedzialna za atakowanie na ulicach Nowej Huty przypadkowych osób. W pewnym momencie kryminalni zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego napastnika. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali 23-latka, który na widok policjantów próbował uciekać. Po udaremnieniu jego zamiarów kryminalni poinformowali go o powodzie interwencji. Następnie mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, pojemnik z gazem, kilka telefonów komórkowych oraz cześć odzieży, w którą napastnik najprawdopodobniej ubrany był w trakcie jednego ze zdarzeń.

reklama

Zaatakował bez powodu mieszkańców

Według ustaleń śledczych to właśnie 23-latek był odpowiedzialny za zdarzenia, do których doszło kilka dni wcześniej kiedy to naruszył nietykalności mężczyzny oraz spowodował naruszenie czynności narządów ciała u innej osoby. Innym razem 23-latek podbiegł od tyłu do spacerującego mężczyzny i uderzył go w tył głowy, a następnie wymachując niebezpiecznym przedmiotem, kierował w jego kierunku groźby. Według policyjnych ustaleń wszystkie te zdarzenia miały miejsce na ulicach Nowej Huty. 

Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządów ciała, kierowania gróźb oraz naruszenia nietykalności innych osób. Grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności