Zatrzymano obywatelkę Kenii

Autor CowKrakowie.pl
Zatrzymano obywatelkę Kenii

Obywatelka Kenii została zatrzymana przez krakowskich funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kobieta przyjechała do pracy w dużej międzynarodowej firmie. Teraz musi wrócić do swojej ojczyzny.

reklama

Jak informują funkcjonariusze Straży Granicznej, w ostatni poniedziałek podczas kontroli legalności pobytu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie zatrzymano obywatelkę Kenii.

reklama

Cudzoziemka przyjechała do strefy Schengen dwa miesiące temu, przez Hiszpanię do Polski. Podróżowała na podstawie paszportu biometrycznego i hiszpańskiej wizy ważnej zaledwie 35 dni. Kobieta przyjechała do pracy w dużej międzynarodowej firmie.

23 października cudzoziemka udała się do Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, celem złożenia wniosku o pobyt czasowy i pracę. W związku z tym, że jej wiza straciła ważność, pobyt obywatelki Kenii był nielegalny.

Komendant Placówki Straży Granicznej wydał wobec cudzoziemki decyzję o zobowiązaniu do powrotu, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Zobacz również:

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe wyjadą na ulice miasta

Poranna tęcza nad Krakowem. Zdjęcia czytelników

Zatrzymanie napastnika. W akcji brali udział policyjni kontrterroryści [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności